TurgutreisRehberi aradıgınızı size göstermeye hazır. Zaten buradaysanız sizde bizler gibi bir Turgutreis gönüllüsüsünüz.. Sizleri beldenize güç vermeye davet ediyoruz. Öyle çok birşey değil esnaf iseniz ücretsiz işyerinizi eklemek., yaşayanı iseniz eklenmişlerde aradığınıza bakmak » Devamı için lütfen tıklayın..

Geleneksel Turgutreis Deve Güreşi Festivali Popüler

http://www.turgutreisrehberi.com/media/reviews/photos/thumbnail/400x300s/16/7c/47/deve-guresi-43-1373206258.jpg
Temmuz 06, 2013    
 
0.0 (0)
3009   0   1   0   0   0
 
Geleneksel Turgutreis Deve Güreşi Festivali

Konumunuz

Ülkeniz
Adresiniz
Mehmet Hilmi Caddesi No. 3 Turgutreis
Posta Kodunuz
48960
Latitude
37.01
Longitude
27.26

İletişim

Telefon Numaranız
+90 252 382 30 19
E-mail
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Her yıl Organize edilen Geleneksel Deve Güreşi Festivalinin 6.sı 24 ocakta Bahçelievler arenası’nda yapıldı. Yaklaşık 4 bin kişinin izlediği güreşler., yelken kulübünde eğitim gören 60 minik yelkenci yararına düzenlendi.

İlk Seyircili Deve güreşi Germencik yerine Eski İsmiyle İnek Pazarı denen bugünün Ortaklarında, Menderes Magnezyası denen bölgede yapıldı. Çünkü bu bölge zamanın Avrupa’ya açılan Limanlarının kesişme noktası olan üçgende yer alıyordu., Deve Kervanlarının en büyük mola yeriydi. Deve Kervanları buradan İzmir Limanına, Balat Limanına ve Kuşadası Limanına ulaşıyorlardı.

Devecilerin kendi aralarında eğlence maksatlı başlattığı Develeri Güreştirmeleri, o zamanın aynı zamanda Pazar yeri olarak kullanılan bu yerde İnsanlarında seyrettiği bir eğlence haline geldi. Her kış Deve Güreşleri geleneksel olarak yapılmaya başlandı

 

Harita

Değiş Başlangıç/Varış

Üye eleştirileri

Bu tanıtım için henüz üye yorumu / eleştirisi yok

Zaten üyemisin? yada Hesap Oluştur
 
Powered by JReviews

Uyelerimizin Konumları